O nas

Nazywamy się Anna i Leszek Derbich. Jesteśmy małżeństwem w wieku 50+, mieszkającymi z dwojgiem dorosłych lecz wciąż uczących się dzieci. Spełniając nasze marzenie, w listopadzie 2010 roku przeprowadziliśmy się z Lublina do miejscowości Bogucin. Kupiliśmy stary dom  w urokliwym miejscu oddalonym 18 km od Lublina przy trasie Lublin- Warszawa.  To stary dom, który wymaga wiele pracy i to jest dla nas wyzwanie. To również szansa na swoje miejsce na ziemi gdzie możemy po ciężkim dniu pracy w mieście odpocząć i realizować swoje pasje.  Za miasto wygnała nas mieszczuchów, miłość do natury, zwierząt i świętego spokoju.

      W ciągu czterech lat oprócz ukochanych świętych kotów birmańskich w naszym siedlisku zamieszkał owczarek południoworosyjski (jużak) Heartbreaker Wahop, po domowemu Bohun, jego kompan ze schroniska dla zwierząt w Lublinie – wielorasowiec  Ramos oraz trzy wiejskie kocie buraski Stefan, Sisi i Cycuch. W kurniku zamieszkują trzy gęsi kołudzkie i dwie kaczki pekinki które zostały uratowane z transportu śmierci. Mamy kury zielononóżki i feniksy, prezent od naszych znajomych i tylko czasem nachodzą mnie myśli , czy ja czasem nie skończę jak Violetta Villas.

      Nasza hodowla została zarejestrowana w Feline Federation Europe w 2005 roku pod przydomkiem hodowlanym WINNI*PL. Jesteśmy członkami Międzynarodowego Towarzystwa Miłośników Kotów (MTMK-ICF) z siedzibą w Lublinie.
Nazwa naszej hodowli WINNI, to po prostu imię naszej pierwszej kotki, której wdzięk urzekł nas do tego stopnia, że postanowiliśmy nazwać jej imieniem naszą hodowlę.

       O zdrowie naszych kotów troszczy się dr n.wet. Tomasz Riha z Lecznicy ASTRA-WET w Lublinie.